Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
ANA SAYFA
24 Haziran seçim sonuçları Türkiye’mize ve Aydın’ımıza hayırlı olsun.
7.7.2018    

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan ve milli iradenin tezahürü olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçim sonuçlarının Türkiye’miz ve Aydınımız için hayırlı olmasını diliyoruz. Cumhurbaşkanı seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı ve Aydın Milletvekillerimiz başta olmak üzere 27 Dönem Milletvekili olarak seçilen tüm adayları kutluyor, yürütme ve yasama görevlerinde başarılar diliyoruz.

 

Türkiye'mizin bilim, sanat, hukuk, ekonomi, sanayi, teknoloji alanında gelişmesi, kalkınması ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi her Türk Vatandaşı gibi bizim de en büyük temennimizdir. Bu temennimizin en kısa sürede gerçekleşmesi, ülkemizin dünya nezdinde hak ettiği yere gelmesi için herkese görev ve sorumluluk düşmektedir. Toplumsal uzlaşma içinde birlikte hareket edildiği takdirde Türkiye’mizin ve Aydın’ımızın çözülemeyecek sorunu bulunmamaktadır. Bu kapsamda Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği olarak bizler inanıyoruz ki; sorunlarımızın çözümü için şimdi devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle ve vatandaşımızla birlikte çalışma zamanıdır. Kadim uygarlıkların beşiği olmuş ve Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yüzü, yiğit efelerinin diyarı Aydınımızın ortak değerlerinin korunarak yaygınlaştırılması, kültürel mirasının korunması yeni nesillere tanıtılarak geliştirilmesi tüm Aydınlıların ortak sorumluluğudur.

 

Aydın’ımızın bilinen ve çözülmesi gereken sorunlarının en kısa sürede çözümü, daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi, üretim alanlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda verimli kullanılması, üretilen ürünlerin çeşitliliği ve kalitesinin artırılması, katma değeri yüksek ürünlere işlenmesi ve ihracatının arttırılması, doğa ile barışık yatırım alanlarının oluşturulması ve kalkınma odaklı projeler üretilmesi, gelişen teknolojinin takip edilmesi ve uygulanabilmesi için ilimizin tüm kurum ve kuruluşlarla ve sivil toplum örgütleri ile birlikte ve tam uyum içinde çalışılması, yenilikçi fikirler üretmesi ve uygulaması gerekmektedir. Bunun yanında siyasi ve bürokratik alanda Aydınlı insanımızın ülke yönetiminde daha fazla söz sahibi olması ilimizin gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkı sağlayacaktır. Aydınlılar Derneği bürokraside, siyasette, iş dünyasında, sivil toplum kuruluşlarında görev yapan Aydınlı insanımızın artması ve bu amaçla çalışılması kuruluş gayelerimizden birisidir. Çünkü Aydın insan potansiyeli yeterli bilgi, beceri ve donanıma sahiptir ve Aydın’ımız ve Aydın İnsanı bunu hak etmektedir.

 

Dernek olarak amacımız; Aydın Ankara hattında bir köprü vazifesini yerine getirerek hemşerilerimiz arasındaki birliktelik ve dayanışmayı daha ileriye taşımak, Aydın ve bölgemiz insanlarının yanında olmak ve sahip çıkmak, Aydın’daki kurum ve kuruluşlarımızla birlikte hareket ederek Aydın’ımızın gelişmesine ve her yönüyle tanıtımına katkı sağlamak, Ankara’da Aydın’ımızı güçlü bir şekilde temsil ederek Aydınımıza, Bölgemize ve Türkiye’mize hizmet etmektir. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında ülkemiz ve Aydınımızın kalkınması adına vizyoner projelerin geliştirilmesinde ideolojik ayrışmaları bir tarafa bırakarak siyasette, bürokraside, iş dünyasında ve sivil toplumda yer alan hemşerilerimizin işbirliği içerisinde çalışarak Aydınımızın ve Aydınlının güçlenmesine destek vermenin bir görev olduğuna inanıyoruz. İlimizden milletvekili seçilen AK Parti Milletvekilleri Sayın Mustafa SAVAŞ, Sayın Bekir Kuvvet ERİM, Sayın Metin YAVUZ ve Sayın Rıza POSACI, CHP Milletvekilleri Sayın Bülent TEZCAN, Sayın Hüseyin YILDIZ ve Sayın Süleyman BÜLBÜL ve İYİ Parti milletvekili Sayın Adnan Aydın SEZGİN’i tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

 

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak milletvekillerimizin Aydın’ımızın gelişmesi, kalkınması ve hak ettiği yere gelmesi için yapacak olduğu çalışmalarda her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteriz. Siz değerli milletvekillerimizin de “Aydın’ın Aydın insanı her daim bir adım önde olmalıdır” anlayışında yola çıkarak hemşerilerimize Ankara’da sahip çıkarak her platformda destek olacağınıza inancımız tamdır. Bizler, sizlerin katılımcı anlayış ve geniş ufukla sunacağınız her türlü fikir, proje ve etkinliği gerçekleştirmede sizlerle birlikte ve el ele olmak ve Aydınımızı güçlendirmek arzusundayız. Bu noktada dernek olarak bize düşen her görevi yerine getirmek için çalışacağımızın bilinmesini isteriz. Bu vesile ile Cumhurbaşkanımızı ve milletvekillerimizi kutluyor, seçimlerin demokratik ortamda gerçekleşmesine katkı sağlayan kamu görevlilerine, siyasi partilerin yöneticilerine teşekkür ediyor, seçim sonuçlarının milletimize, Türkiye’mize, Egemize ve Aydınımıza hayırlar getirmesini diliyoruz.

 

Yönetim kurulu

Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.
Şubat Ayı Pazar Kahvaltısı Yapıldı. (2019)
Aydın'lanıyorum Seminerinde Etkili Sunum Teknikleri Anlatıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA