Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu Çalışmalarına Başladı.
16.10.2017    

Ankara’da yaşayan Aydınlıların oluşturduğu TRT ses sanatçılarından şef Sayın Suat YILDIRIM’ın yönetimindeki Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu 15.10.2017 Pazar günü çalışmalarına başladı. Çok sayıda hemşerimizin katıldığı Koro çalışmalarına Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN ve yönetim ve denetim kurulu üyelerimiz katıldı.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN koro çalışmasının açılışında yaptığı konuşmasında 2005 yılında hemşerimiz Sayın Özben (SEZGİN) ERKÖK’ün dernek bünyesinde kurduğu Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosunun aralıksız 12 yıldır çalışmalarına devam ettiğini, bu yıl çalışmalarına TRT’nin Akşam Sefası müzik programının şefi Sayın Suat YILDIRIM’ın yönetiminde çalışılacağını, çalışmalarımızın her hafta Pazar günleri dernek binasında yapılacağını, bu amaçla hemşerilerimize duyuru yapıldığını katılımın daha da artacağını, Türk Sanat Müziğine ilgi duyan herkesi bu çalışmalara katılmasını önerdiğini ve çalışma sonunda Nisan veya Mayıs ayında Türk Sanat Müziği Konseri vereceğini söyledi. Sayın APAYDIN konuşmasının sonunda çalışmalara katılan hemşerilerimize, kurucumuz Sayın ERKÖK’e ve koromuzu çalıştıran Sayın YILDIRIM’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN’ın konuşmasının ardından çalışmalarına başlayan Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu yaklaşık 2 saat çalışma yaptı. Türk Sanat Müziğinin sevilen şarkılarının seslendirilecek olduğu Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu çalışmalarından hemşerilerimiz memnun ayrıldı.

 

Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu çalışmalarına her pazar saat 16:30-18:30 arasında dernek binasında yapılacak olup, Koro daha sonra belirlenen ileri bir tarihte konser verecektir. Aydınlılar Türk Sanat Müziği Koro çalışmalarına TSM’ne ilgi duyan hemşerilerimizi bekliyoruz.

 

Yönetim Kurulu

Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA