Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Burs Kampanyamızda Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencilerimiz Belirlendi.
5.12.2017    

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği

Burs Kampanyası ile ilgili Kamuoyu Bilgilendirmesi

 

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Ankara’daki üniversitelerde yükseköğrenim gören Aydınlı öğrencilerin burs ihtiyaçlarının karşılanması için başlattığımız burs kampanyasında burs almaya hak kazanan öğrenciler belirlenmiştir.

 

Aydınlı öğrencilerimizin burs ihtiyaçlarının karşılanması için kaynak oluşturulması amacıyla Ağustos ayında derneğimizin www.efeler.org resmi internet adresinde, mail, facebook, ve yerel gazeteler yoluyla hemşerilerimizden destek çağrısında bulunulmuştur. Bu çağrımıza milletvekillerimiz, Aydın ve Ankara’da başta olmak üzere diğer illerimizde yaşayan ve çeşitli kurumlarda görev yapan akademisyen, bürokrat, uzman,  memur, işadamı, emekli hemşerilerimizden destek gelmiştir. Hemşerilerimizin bu desteği derneğimiz adına Ziraat Bankası Kızılay Şubesinde burs için oluşturduğumuz hesapta toplanmaktadır.

 

Üniversitelerin açılmasını takiben Eylül ayı sonunda burs başvuru için derneğimizin burs yönergesi, burs başvuru formu ve burs başvuru şartları yayımlanarak öğrencilerin Ekim ayında müracaat yapması sağlanmıştır. Öğrencilerimizin başvuruları yönetim kurulu içinden oluşturduğumuz Burs Komisyonunca incelenmiş ve yönetim kurulumuzun onayına sunulmuştur. Derneğimize burs almak için 42 müracaat yapılmış, başvuruda bulunan öğrencilerimizin bilgi ve belgeleri, Burs Komisyonu tarafından incelenmiş, öğrencilerin ihtiyaç ve başarı durumuna göre burs verilecek öğrenciler belirlenmiştir.   

 

Derneğimiz Burs Komisyonunun derneğimize burs başvurusunda bulunan 42 öğrenci ile ilgili yaptığı değerlendirmeler neticesinde; derneğimizin Ziraat Bankası Kızılay Şubesindeki burs hesabında toplanan kaynaktan 10 öğrencinin, 2 öğrencinin Aydın’da faaliyet gösteren bir Vakıf tarafından, birer öğrencinin ise Ankara’da bulunan iki iş adamı hemşerimiz tarafından olmak üzere toplam 14 Aydınlı öğrencimizin desteklenmesi kararlaştırılmıştır.

 

29 Kasım 2017 tarihinde Burs almaya hak kazanan öğrencilerimizle toplantı yapılmış ve burslarının Kasım ayından Haziran ayına kadar 8 ay boyunca her ay için 200 TL yatırılacağı belirtilmiştir. Ayrıca öğrencilerimize önümüzdeki yıl burs değerlendirmemizde öğrencilerimizin akademik ve sosyal başarılarının göz önüne alınacağı ifade edilmiş, kişisel bilgilerin ve yardımlaşmanın mahremiyeti gereği hayırseverlerimizin ve öğrencilerin bilgilerinin kamuoyu ile paylaşılmayacağı bildirilmiştir.

 

Derneğimizin Ankara’da eğitim gören öğrencilere destek olmak amacıyla başlattığı burs kampanyasına destek olan hayırsever hemşerilerimizin ve faydalanan öğrenci sayılarının aratarak burs kampanyamıza desteğin büyüyerek devam etmesini temenni ediyoruz. Derneğimizin burs kampanyasına destek olan hemşerilerimize ve vakıf yöneticilerine vermiş oldukları destekten dolayı şükranlarımızı sunarız.

 

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği/Ankara

Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA