Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosu Çalışmalarına Başladı.
17.12.2017    

Ankara’da yaşayan Aydınlıların oluşturduğu Sef Sayın Mehmet Gürbüz'ün yönetimindeki Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosu 08.12.2017 Pazar günü çalışmalarına başladı. 2 haftadır çalışmalarına devam eden ve sadece Ege Türkülerinin okunacağı koro çalışmalarına hemşerilerimizin yanı sıra yönetim ve denetim kurulu üyelerimiz katıldı.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN koro çalışmasının açılışında yaptığı konuşmasında Ankara'da sadece Ege Türkülerini okuyan bir koronun bulunmadığını, Ankara'daki bu boşluğu doldurmak için dernek olarak hemşerilerimizin istekleriyle Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosunu kurduklarını, çalışmalarımıza Aydınlı hemşerilerimizin yanı sıra Egeli hemşerilerimizin de katıldığını, koronun en çok sevilen ve fazla bilinmeyen ege türküleri seslendireceğini, Türk Halk Müziği Koro çalışmalarımızın her hafta Cuma günleri yapılacağını, bu amaçla hemşerilerimize duyuru yapıldığını katılımın daha da artacağını, Türk Halk Müziğine ilgi duyan herkesi bu çalışmalara katılmasını önerdiğini, Nisan veya Mayıs ayında Türk Halk Müziği Konseri veremeyi planladıklarını söyledi. Sayın APAYDIN konuşmasının sonunda çalışmalara katılan hemşerilerimize, koromuzu çalıştıran Sayın Mehmet Gürbüz'e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN’ın konuşmasının ardından çalışmalarına başlayan Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosu yaklaşık 2 saat çalışma yaptı.

 

Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosu çalışmaları her cuma saat 18:45-20:45 arasında dernek binasında yapılacak olup, Koro daha sonra belirlenen ileri bir tarihte konser verecektir. Aydınlılar Türk Halk Müziği Koro çalışmalarına Ege türkülerini ilgi duyan hemşerilerimizi bekliyoruz.

 

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu
Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA