Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Yeni Yılın İlk Pazar Kahvaltısı Gerçekleştirildi.
7.1.2018    

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu pazar kahvaltısında hemşerilerimizi buluşturdu. 7 Ocak 2018 pazar günü Gazi Üniversitesi Rektörlük Merkez Kampüsünde yer alan hemşerimize ait Künar Cafede gerçekleştirilen pazar kahvaltısı saat 10:30’da başladı. 2018 yılının ilk pazar kahvaltısına yönetim ve denetim kurulu üyelerimizin yanı sıra Kültür ve Turizm Eski Bakanı Sayın Atilla KOÇ, Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Sayın Osman AKYOL, bürokrat, işadamı ve gençlerden oluşan yaklaşık 130 hemşerimizi katıldı.

 

Pazar kahvaltısında söz alan Dernek Başkanı Sayın Halil APAYDIN dernek olarak görevimizin hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu, bu birlikteliği sağlamak için pazar kahvaltısı düzenlediklerini, hemşerilerimizin kalabalık bir şekilde katılımından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Sayın APAYDIN konuşmasının devamında Aydın Çıldır Havalimanının yolcu taşımacılığına açılması için Ankara’da imza kampanyası düzenlediklerini, İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de faaliyet gösteren Aydınlılar dernek ve vakıflarında imza kampanyasına destek verdiklerini, Çıldır Havalimanının biran önce yolcu taşımacılığına başlaması gerektiğini söyleyerek davetlilerden destek istedi. Sayın APAYDIN bu sene Ankara’daki üniversitelere kazanan öğrencilerin eğitimlerini destek olmak amacıyla burs kampanyası başlattıklarını ve şuan için 14 öğrenciye burs verebildiklerini, hemşerilerimizin destekleri ile önümüzdeki günlerde bu sayının artacağını inandığını söyledi.

 

Dernek Başkanımız Sayın APAYDIN konuşmasının devamında dernek bünyesinde sadece Ege türkülerinin söylendiği şef Mehmet GÜRBÜZ yönetiminde Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosu’nun cuma günleri çalıştığını ve Nisan ayının ikinci haftasında konser vereceğini, yine Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosunun şef Suat YILDIRIM yönetiminde Pazar günleri çalıştığını ve 3 Mayıs 2018 Perşembe günü konser verecek olduğunu, dernek bünyesinde oluşturulan bu iki koronun çalışmalarına hemşerilerimizin destek vermesini istedi. Sayın APAYDIN önümüzdeki hafta zeybek kursunun başlayacağını, yine Demirci Mehmet Efe’nin ölüm yıldönümünde anma günü etkinliği gerçekleştireceklerini, ikinci dönemde üniversiteli gençlerimizle tanışma çayı, panel ve tavla turnuvası düzenleyeceklerini ve Aydınlılar Gecesini organize edeceklerini söyledi.

 

Sayın APAYDIN konuşmasının devamında Gazi Üniversitesi Rektörlük Merkez Kampüsünde Teknoloji Fakültesinin Otomotiv Bölümünde Başbakan merhum Adnan MENDERES’in makam aracının da bulunduğunu müzeyi gezeceklerini ifade ederek hemşerilerimizi müze gezisini davet etti.  Sayın Başkan konuşmasının sonunda derneğimizin bu faaliyetleri hemşerilerimizin desteği ve katılımı ile gerçekleştireceklerini söyleyerek katılımlarından dolayı hemşerilerimize teşekkür etti.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN’ın konuşmasından sonra söz alan Kültür ve Turizm Eski Bakanı Sayın Atilla KOÇ, dernek yöneticiliğinin zor iş olduğunu, hemşeriler arasında dayanışmayı sağlamak için çalışmak olduğunu, derneğimizin de bunu sağlamaya çalıştığını, “kısa kes Aydın abası olsun” sözlerini hatırlatarak sözlerini fazla uzatmak istemediğini söyleyerek kahvaltıya katılan hemşerimize teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Gazi Üniversitesi Rektörlük Merkez Kampüsünün Teknoloji Fakültesinin Otomotiv Bölümünde Başbakan merhum Adnan MENDERES’in makam aracının da bulunduğu müze hemşerilerimizce ziyaret edildi.

 

Yeni yılın ilk etkinliği olan pazar kahvaltısı saat 14:00 de hemşerilerimizin ayrılması ile sona erdi.

 

Pazar kahvaltısına katılan hemşerilerimize, bizlere yardımda bulunan gençlerimize ve künar cafe personeline teşekkür ederiz.

 

Yönetim kurulu

Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA