Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Şubat Ayı Pazar Kahvaltısı Yapıldı.
5.2.2018    

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Ankara’da yaşayan Aydınlı hemşerilerimizi şubat ayında pazar kahvaltısında hemşerilerimizi buluşturdu. 04 Şubat 2018 pazar günü Gazi Üniversitesi Rektörlük Merkez Kampüsünde yer alan hemşerimize ait Künar Cafede gerçekleştirilen şubat ayı pazar kahvaltısı saat 10:30’da başladı. 2018 yılının ilk pazar kahvaltısına yönetim ve denetim kurulu üyelerimizin yanı sıra Aydın’daki yerel gazetelerin temsilcileri, bürokrat, işadamı ve gençlerden oluşan yaklaşık 80 kişilik hemşeri grubu katıldı.

 

Pazar kahvaltısında söz alan Dernek Başkanı Sayın Halil APAYDIN dernek olarak görevimizin Ankara’da yaşayan hemşerilerimiz arasında birlikteliği sağlamak olduğunu, bu birlikteliği sağlamak için her ay pazar kahvaltıları düzenlediklerini, derneğimizin gönümüzdeki günlerde yapacak oldukları faaliyetlerle ilgili bilgi vermek söyleyerek, kahvaltıya katılımından dolayı hemşerilerimizi teşekkür etti.

 

Sayın APAYDIN konuşmasının devamında yoğun bir haftayı geride bıraktıklarını, 03 Şubat Cumartesi günü ölümünün 57 nci yılında Demirci Mehmet Efe’yi Anma Programı düzenlediklerini, programa ilginin güzel olduğunu, bu şekilde bölgemize mal olmuş kahramanlarımız için anma programlarına devam edeceklerini söyledi. Dernek Başkanımız Sayın APAYDIN yine 03 Şubat Cumartesi günü zeybek kursu başlattıklarını, kursun mayıs ayına kadar devam edeceğini burada yetişen zeybek ekibinin Aydınlılar Gecesinde gösteriye çıkacağını söyledi.

 

Sayın APAYDIN konuşmasının devamında 17 Şubat Cumartesi günü üniversiteli gençlerimizle tanışma çayı düzenlediklerini, gençlik komitesini yeniden oluşturacaklarını, derneğimizin oluşturduğu Aydın Gelecek Akademisi altında gençlerimizin istediği bir konu her hafta işleyeceklerini söyledi. Bunun yanında 4 Mart 2018 tarihinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Çete Ayşe ve kurtuluş savaşında kadınlarımız” konulu panel düzenleyeceklerini ifade etti. Yine Mart ayında dernek merkezinde Aydın’dan getirilecek çeşitli otlarla kermes düzenlemeyi düşündükleri, 16 Nisan 2018 Pazartesi günü Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosunun sadece Ege türkülerinin söylendiği konser verileceğini, 03 Mayıs 2018 Perşembe günü Aydınlılar Türk Sanat Müziği Koro Konseri verileceğini ve Nisan ayı sonunda Aydınlılar Gecesi düzenleyeceklerini söyledi.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN’ın konuşmasından sonra Demirci Mehmet Efe’yi Anma programımızın konuşmacısı Personel Albay Dr. Sayın Fatih ÖZKURT söz aldı. Sayın ÖZKURT konuşmasında dernekçiliğin zor bir iş olduğunu, yönetim kurulumuzun hemşerilerimizi bir arada tutmak için güzel etkinlikler gerçekleştirdiklerini, dernek başkanı ve yönetim kurulumuzun heyecanlı bir şekilde çalıştığını, bu heyecana hemşeriler olarak herkesin destek olması gerektiğini, milli mücadelenin en yoğun gerçekleştiği ilimizde bu mücadeleye katılmış kahramanları anmak, ilimizin değerlerini bilmek ve sahip çıkmak gerektiğini söyleyerek, organizasyondan dolayı dernek yönetim kuruluna teşekkür etti.

 

Sayın ÖZKURT’un konuşmasından sonra söz alan aydın yerel gazetecilerinden Sayın Sadettin ÇETİN söz aldı. Sayın ÇETİN konuşmasında Ankara’daki derneğin çalışmalarını yakından takip ettiklerini, zaman zaman derneğin etkinliklerini katıldıklarını, Ankara’da yapılan Aydınlılar Gecesini Aydın’da da yapılmasını gerektiğini, bu konuda yerel gazeteciler olarak destek vereceklerini ve böylece Ankara’da yer satın alınması konusunda destek oluşturulabileceğini söyledi.

 

Sayın ÇETİN’in konuşmasından sonra söz alan yerel Gazetecilerden Sayın Erdal DEMİR yaptığı konuşmada, Ankara’daki derneğin merkez olması gerektiğini, diğer illerdeki Aydınlı derneklerin ve Aydın’daki sivil toplum kuruluşları ile çalışılması gerektiğini, bu potansiyelin derneğimizde bulunduğunu ifade etti.

 

Sayın DEMİR’in konuşmasından sonra söz alan hemşerimiz Sayın Serkan DÖNMEZ, derneğimizin faaliyetlerini katılım sağladığını, derneğimizin gelirlerinin artırılması yönünde çalışma yapılması gerektiğini bu konuda kendisinin yardımcı olabileceğini ifade etti.

 

Konuşmaların ardından şubat ayı pazar kahvaltısı saat 14:00 de hemşerilerimizin ayrılması ile sona erdi. Pazar kahvaltısına katılan hemşerilerimize, kahvaltımıza katılan yerel gazetecilerimizi, bizlere yardımda bulunan gençlerimize ve Künar cafe personeline teşekkür ederiz.

 

Yönetim kurulu

Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA