Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Öğrencilerimizin Tanışma Çayı Yapıldı.
18.2.2018    

Derneğimiz Gençlik Komitesinin her yıl düzenlediği üniversiteli öğrencilerimizin birbirleri ile tanışmalarını ve yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği öğrencilerimizin tanışma çayı dernek merkezinde 17 Şubat 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Üniversiteli öğrencilerimizin tanışma çayına üniversitelerimizin değişik bölümlerinde okuyan yaklaşık 60 üniversite öğrencisinin yanı sıra Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Sayın Cengiz ALTINKAYA, Derneğimizin 4. Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Gençlik Kolu Başkanı ve temsilcileri ile dernek yönetim ve denetim kurulu üyeleri farklı kurumlarda görev yapan hemşerilerimiz katıldı.

 

Üniversiteli öğrencilerimizin tanışma çayı saat 14:00 de Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN’ın açılış konuşması ile başladı. Sayın APAYDIN konuşmasında gençlik komitemizin gerçekleştirdiği bu tanışma çayının amacının öğrencilerimizi birbirleri ile tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak olduğunu, burada yakalan enerji ile gençlerimizle birlikte Ankara’da Aydın’ımızı en güçlü şekilde temsil etmek olduğunu söyledi. Sayın APAYDIN konuşmasının devamında öğrencilerimizin derneğimizi evi gibi görmeleri gerektiğini, burada her türlü etkinliği gerçekleştirebileceklerini söyledi.

 

Sayın APAYDIN konuşmasının devamında yönetim kurulumuzun görev geldiği günden bu güne gençlerimizle ilgili olarak öğrencilerimize burs ihtiyaçlarının karşılanması için bir çalışma başlattıklarını, bu çalışmanın sonucunda 15 öğrenciye burs verdiklerini önümüzdeki yıllarda burs alan öğrenci sayısının artırılması yönünde çalışma yapacaklarını söyledi. Sayın APAYDIN derneğimiz bünyesinde “Aydın Gelecek Akademisi” adıyla Aydın’ımızın ve Aydın’lı insanımızın gelişimine katkı sağlayacak bir çalışma yaptıkları, bu çalışmanın içinde öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini katkı sağlayacak “Aydınca Söyleşiler” ve “Ufkumuz Aydın” adıyla etkinlikler düzenleyeceklerini ifade etti.

 

Sayın APAYDIN, “Aydınca Söyleşiler” adı altında öğrencilerimizi gelişimlerini katkı sağlamak amacıyla milletvekillerimiz, Bakanlık görevinde bulunmuş hemşerilerimiz, kamu kurumlarının değişik kademelerde bulunmuş hemşerilerimiz ve işlerinde başarılı olmuş hemşerilerimizle söyleşiler düzenleyecekleri ifade etti. “Ufkumuz Aydın” adı altında biraz daha teknik konulara yöneleceklerini öğrencilerimizin dünyadaki gelişmeleri takip etmelerini sağlayacak ve farklı meslek gruplarının bakış açılarını anlamaya çalışacak konularda eğitimler düzenleyeceklerini söyledi. Bunun yanında TODAİ’de görev yapan hemşerimiz Sayın Nihat AYTÜRK  “Özgeçmiş Hazırlama ve İş Görüşmelerinde Davranış ve Protokol Kuralları” konulu seminer düzenlediklerini bu seminerin özellikle son sınıf öğrencilerimizin doğrudan ilgilendirdiğini ve bu seminere mutlaka katılım sağlanması gerektiğini ifade etti.

 

Sayın APAYDIN konuşmasının devamında öğrencilerimizin esas işinin okullarını başarı ile bitirmek olduğunu, boş kalan zamanlarında derneğimize her zaman gelebileceklerini, deneğimizin gençlik komitesine görev almaları gerektiği tavsiyesinde bulundu. Sayın APAYDIN konuşmasını tanışma çayının hazırlanmasında emeği geçen gençlerimize yönetim kurulu üyeleri ve katılımlarından dolayı gençlerimize, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Gençlik Kolu Başkanı ve temsilcilerine, Sayın Bakanımıza, Sayın Başkanımıza ve hemşerilerimize teşekkür etti.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN’ın konuşmasından sonra Bakanımız Sayın Cengiz ALTINKAYA söz aldı. Sayın ALTINKAYA gençlerimizle birlikte olmaktan mutlu olduğunu, derneğimizin gençlerimiz arasında birlik ve beraberliği artırmak için yaptığı bu etkinliklerin güzel olduğunu, burada elde edilen birlikteliğin büyüyerek devam etmesi gerektiğini söyledi. Sayın ALTINKAYA ayrıca derneğimizin gençlere sahip çıktığı gibi gençlerinde derneğimize sahip çıkması gerektiğini, derneğin etkinliklerinde görev almaları gerektiğini, yeni projeler üreterek yönetime sunmaları tavsiyesinde bulunarak katılımlarından dolayı gençler teşekkür etti.

 

Sayın ALTINKAYA’nın konuşmasından sonra her öğrencilerimize söz verilerek kendilerini tanıtmaları, düşüncelerini aktarmaları ve projelerini anlatmaları sağlandı. Ankara’daki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimizin İngilizce konuşma günleri, bilişim ve teknoljik gelişmelerle ilgili eğitimler düzenlenmesi, ağaçlandırma çalışmalarına katılım, proje hazırlanması konusunda eğitim gibi farklı konularda önerileri oldu.

 

Öğrencilerin konuşmalarından sonra Aydın Gelecek Akademisi adı altında Temmuz ayında Proje Hazırlama Döngüsü adı altında yaptığımız çalışmalara katılan ve bu çalışma sonucunda İngiltere’ye giden Elif ERKEK isimli öğrencimizin tarafından İngiltere deneyimi konulu sunumu yapıldı. Sayın ERKEK sunumunda derneğimizin temmuz düzenlediği eğitime katıldığını, bunun sonucunda İngiltere’de farklı kültürlerdeki insanlarla tanışma fırsatı yakaladığını, bu eğitimin kendisinin kişisel eğitimine katkıda bulunduğunu söyledi.

 

Sayın Elif ERKEK’in ardından Derneğimizin Başkan Yardımcısı Sayın Arzu AKAR tarafından Avrupa’da Eğitimde Fırsatlar ve Erasmus + Programı tanıtıldı. Sayın AKAR’ın sunumu öğrencilerimiz tarafından ilgi ile izlendi. Öğrencilerimiz Erasmus + Programından nasıl faydalanabileceklerini çeşitli sorularla detaylı şekilde öğrenmeye çalıştılar. Sayın AKAR’ın sunumunun ardından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Üniversiteli öğrencilerimizin tanışma çayı saat 15:00 de öğrencilerimizin dağılması ile sona erdi. Tanışma çayımıza katılan öğrencilerimize, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen gençlerimize ve davetimize katılan hemşerilerimize teşekkür ederiz.

 

Yönetim kurulu

Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA