Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
"Aydınca Söyleşiler"'in İlk Konuğu Deniz Depboylu oldu.
8.3.2018    

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği bünyesinde hemşerilerimizin bilgi, beceri ve donanımlarını geliştirmek amacıyla oluşturduğumuz “Aydın Gelecek Akademisi” altında “Aydınca Söyleşiler” başlığı ile üniversiteli gençlerimizi; bakanlarımız, milletvekillerimiz, bürokratlarımız ve işadamlarımızla “bir dizi etkinlikte buluşturmayı planladık. “Aydınca Söyleşiler”’in ilk konuğu Milletvekilimiz Sayın Deniz DEPBOYLU oldu. 07 Mart 2018 Çarşamba günü saat 19:00’da dernek binasında gerçekleştirilen Aydınca Söyleşiler etkinliğimize derneğimizin yönetim ve denetim kurullarının yanısıra derneğimizin gençlik komitesinin organize ettiği yaklaşık 40 kişilik öğrenci grubu katıldı.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil Apaydın’ın “Aydınca Söyleşiler” etkinliğimizin açılış konuşmasında 8 Mart Dünya Kadınlar dünü dolayısı ile sayın milletvekilimizin ve hemşerilerimizin Dünya Kadınlar gününü kutladı. Sayın APAYDIN, konuşmasının devamında Aydın Gelecek Akademisi altında oluşturduğumuz Aydında Söyleşiler etkinliğini gençlerimize bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla düzenlediklerini, amaçlarının gençlere geleceğe hazırlamak olduğunu ve kendi yaş gruplarında bir adım öne geçmeleri için bilgi, beceri ve donanımlarını artırmak olduğunu söyledi. Sayın APAYDIN Aydınca Söyleşiler etkinliğine zaman ayırıp katıldığı için milletvekilimiz Sayın Deniz DEPBOYLU’ya teşekkür etti.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN, konuşmasından sonra milletvekilimiz Sayın Deniz DEPBOYLU’ söz verdi. Samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşide Sayın Deniz DEPBOYLU yaptığı konuşmada tüm kadınlarının Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak gençlerimize başarı hikayesini, Aydın ve Aydınlı gençler hakkında düşüncelerini, gençlerin olaylara katılımcılık durumu hakkında düşüncelerini anlattı ve Psikolojik Danışman Rehberlik gözüyle gençlerimizin artıları ve eksik yönlerini hakkında düşüncelerini anlattı. Milletvekilimiz Sayın Deniz DEPBOYLU, hayatından anlattığı kısa anekdotlar ile gençlerimize tavsiyelerde bulundu.

 

Milletvekilimiz Sayın Deniz DEPBOYLU, toplumda olaylara ve kişilere karşı oluşmuş önyargıların olduğunu, bu önyargıları kırmak gerektiğini bunun için insanlarla tanışmak, farklı görüşleri dinlemek ve saygı duymak gerektiğini ifade etti. Sayın DEPBOYLU, gençlerin düşüncelerini önem verdiğini, siyasette de gençlerin yer alması gerektiğini, gençlerin sosyal etkinliklere katılarak sosyal yönlerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

 

Milletvekilimiz Sayın DEPBOYLU, kadın ve çocuk istismarı konusunu önemsediğini bu konuda yasal düzenlemeler yapılaması için çalışmaları bulunduğunu bu konuda herkesin önemsemesi gerektiğini ifade etti. Sayın DEPBOYLU öğrencilerimizin sorularını içten ve samimi bir şekilde cevapladı. Öğrencilerimizde bu ortamda bulunmaktan memnun olduklarını, milletvekilimizle tanışmaktan ve düşüncelerini aktarabilmekten mutlu olduklarını ve en kısa zamanda ziyaret etmek istediklerini dile getirdiler.

 

Milletvekilimiz Sayın Deniz DEPBOYLU’nun katıldığı Aydınca Söyleşiler etkinliğimizin sonunda Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN milletvekilimize bizlere zaman ayırdığı için teşekkür etti ve Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile çiçek takdiminde bulundu.

 

Aydın Gelecek Akademisi altında gerçekleştirdiğimiz “Aydınca Söyleşiler” etkinliğimize katılan Milletvekilimiz Sayın Deniz DEPBOYLU’ya ve gençlerimize teşekkür ederim.

 

Yönetim Kurulu

Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA