Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Nisan Ayı Pazar Kahvaltımız 1 Nisanda Yapıldı.
1.4.2018    

Derneğimizin düzenlendiği etkinlikte Ankara’da yaşayan Aydınlı hemşerilerimizi Nisan ayında pazar kahvaltısında buluşturdu.  1 Nisan 2018 pazar günü Gazi Üniversitesi Rektörlük Merkez Kampüsünde yer alan hemşerimize ait Künar Cafede gerçekleştirilen Nisan ayı pazar kahvaltısı saat 10:30’da başladı. Kahvaltıya yönetim ve denetim kurulu üyelerimizin yanı sıra derneğimizin 4. Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, bürokrat, işadamı ve gençlerimizden oluşan yaklaşık 110 kişilik hemşeri grubu katıldı.

 

Pazar kahvaltısında söz alan Dernek Başkanı Sayın Halil APAYDIN dernek olarak görevimizin Ankara’da yaşayan hemşerilerimiz arasında birlikteliği sağlamak olduğunu, bu birlikteliği sağlamak için her ay pazar kahvaltıları düzenlediklerini, pazar kahvaltılarının geleneksel hale geldiğini, hemşerimizin yoğun ilgisinden memnun olduğunu ifade ederek katılımlarından dolayı hemşerilerimize teşekkür etti. Sayın APAYDIN konuşmasının devamında Ankara’da ilk kez sadece Ege Türkülerinin söylendiği Şef Mehmet GÜRBÜZ yönetiminde Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosu kurduklarını, bu koronun 16 Nisan 2018 Pazartesi günü Ege’nin sevilen türkülerinden oluşan bir konser verileceğini, amaçlarının kültürümüzü yaşamak, yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak ve Ankara’lılara tanıtmak olduğunu, bu nedenle Türk Halk Müziği Konserine tüm hemşerilerimizin katılmalarını istedi.

 

Dernek Başkanı Sayın APAYDIN  konuşmasının devamında dernek bünyesinde hemşerimizin Özben ERKÖK tarafından 2005 yılında kurulan ve TRT Sanatçılarından Şef Suat YILDIRIM yönetiminde Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu bulunduğunu, bu koronun da 05 Mayıs 2018 Cumartesi günü Türk Sanat Müziğinin sevilen parçalarından oluşan bir konser vereceğini, bu konsere de tüm hemşerilerimizi katılmalarını istedi.

 

Sayın APAYDIN dernek bünyesinde “Aydın Gelecek Akademisi” adı altında bir dizi eğitim programı oluşturduklarını söyledi. Sayın APAYDIN, Aydın Gelecek Akademisinin, Ankara ve Aydın’da yaşayan hemşerilerimiz başta olmak üzere ülke genelindeki hemşerilerimizin bilgi, beceri ve donanımlarını artırmak ve kişisel gelişimlerini katkı sağlayacak bir eğitim programı olduğunu söyledi.  Bu eğitim programın içinde “AYDINCA SÖYLEŞİLER” adı altında bakanlık görevlerinde bulunmuş Bakanlarımız, milletvekillerimiz, bürokratlarımız, işadamlarımızın özellikle gençlerimize bilgi, tecrübe ve deneyimlerini paylaşmak ve aktarmak amacıyla söyleşiler olduğunu, “UFKUMUZ AYDIN” adı altında bilim ve teknolojideki gelişmeleri takip ederek hemşerilerimize gelişen dünyaya ayak uydurmalarını sağlayacak bilgi aktarımını sağlayacak konferanslar, semineriler ve paneller düzenleyeceklerini, “AYDINLANIYORUM” adı altında hemşerilerimizin becerilerini arttırmak amacıyla şan dersleri, diksiyon dersleri gibi etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

 

Sayın APAYDIN konuşmasının sonunda Geleneksel hale getirdiğimiz pazar kahvaltılarına katılımlarından dolayı hemşerilerimize, Künar Cafe işletmesine ve çalışanlarına teşekkür etti. Nisan ayı Pazar kahvaltımız, Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosuna katılan hemşerilerimizin söylediği türküler ve zeybek kursumuza katılan hemşerilerimizin oynadığı zeybek oyunlarının ardından saat 14:00 de sona erdi.

 

Yönetim kurulu
Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA