Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
Aydınlılar Türk Sanat Müziği Koro Yaza Merhaba Konseri
9.5.2018    

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin Türk Sanat Müziği Korosunun Yaza Merhaba Konseri 05.05.2018 Cumartesi günü Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Farabi Salonunda gerçekleştirildi.

 

Saat 19:30’da başlayan Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosunun Yaza Merhaba Konserine Ağrı Milletvekili Sayın İbrahim TAŞDEMİR, Emekli Vali Yılmaz ERGÜN, Emekli Müsteşar Yardımcısı Sayın Mukadder SEZGİN, Derneğimizin 4. Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, Ankara’da yaşayan EGE’li hemşerilerimiz ve Türk Sanat Müziğine gönül vermiş sanatseverlerden oluşan kalabalık bir topluluk katıldı.

 

Aydınlılar TSM Korosunun “Yaza Merhaba” Konserinin açılış konuşması için Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN söz aldı. Sayın APAYDIN yaptığı konuşmada; sözlerine başlamadan önce Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosunun kuruluşundan beri maddi manevi desteklerde bulunmuş, tüm konserlerimize katılım sağlamış ve yaklaşık bir yıl önce ebediyete intikal eden TBMM Eski Başkanlarından Merhum İsmet SEZGİN’i şahsım ve yönetim kurulum adına saygıyla ve rahmetle andığını söyledi.  Sayın APAYDIN konuşmasının devamında Türk Sanat Müziği hüzünle neşeyi, kederle coşkuyu aynı anda yaşatan, insanı coştururken bir yandan da düşünceye sürükleyen makamları barındıran en önemli kültür miraslarımızdan biri olduğunu, bu kültürel mirasımızı yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak ve sevdirmek için herkese görevler düştüğünü söyledi.

 

Sayın APAYDIN konuşmasının devamında kültürel mirasımıza sahip çıkmak için 2005 yılında hemşerimiz Sayın Özben SEZGİN ERKÖK hanımefendinin özverisi ile Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosunun kurulduğunu, o günden bu güne her yıl çalışmalarını aralıksız devam ettiğini ve sezon sonunda konser verdiğini, bugünde TRT Sanatçısı Şef Suat YILDIRIM yönetimindeki Türk Sanat Müziği Koromuz sanatseverlere güzel bir konser izlettireceklerini ifade etti. Sayın APAYDIN bugünkü konserimizde koromuz ve solistlerimiz tarafından Türk Sanat Müziğinin sevilen eserlerini seslendireceğini, zeybek gösterimizin olacağını, ayrıca bölgemizin sevilen türkülerinin konserimizde yer alacağını söyledi.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN’ın konuşmasının ardından konserimizin birinci bölümü hemşerimiz Tumay AYNA’nın oynadığı harmandalı zeybeği ile başladı. Büyük alkış alan zeybek gösterisinin ardından Türk sanat müziğinin sevilen eserleri Şef Suat YILDIRIM yönetiminde koromuz ve solist arkadaşlarımız tarafından dinleyicilerin beğenisine sunuldu. Koromuzun ve solist arkadaşlarımızın söylediği eserlere dinleyicilerimizi zaman zaman eşlik etti ve büyük alkış aldı. Konserimizin ikinci bölümünde koronun söylediği Yörük Ali türküsünü hemşerimiz Tumay AYNA’nın oynadığı zeybek gösterisi eşlik etti. İkinci bölümde koromuzun ve solist arkadaşlarımızın söylediği eserler dinleyicilerden büyük alkış aldı. Koro Başkanımız Sayın Özben SEZGİN ERKÖK hanımefendi aşırı derece grip olmasına rağmen seslendiği Kırmızı Gülün Alı Ver ve Neyleyim Köşkü Neyleyim Sarayı şarkıları dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Konserimiz şef Suat YILDIRIM’ın kendi bestelediği 2 eserle sona erdi.

 

Dernek Başkanımız Sayın Halil APAYDIN konuşmasının sonunda; Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosunu yöneten TRT Sanatçısı Şef Suat YILDIRIM beyefendiye, koromuzun kurucusu Sayın Özben SEZGİN ERKÖK hanımefendi başta olmak üzere korumuzu oluşturan arkadaşlarımıza, saz üstatlarımıza sunucumuz Sayın Olgun TAŞKIN ÇANKAYA hanımefendiye, zeybek oyunları ile bizlere gösteri sunan Sayın Tumay AYNA’ya konser salonunun düzenlenmesinde bizlere destek olan gençlerimize ve konserimize gelen değerli dinleyicilerimize teşekkür etti.

 

Yönetim Kurulu

Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA