Aktif anket yok !
  Diğer Anketler
FAALİYETLERİMİZ
EGE'liler İftarda Buluştu.
6.6.2018    

Ege bölgesini oluşturan illerin Ankara’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerinin bir araya gelmesiyle 2005 yılında oluşturulan EGEM Platformu tarafından Yenimahalle Belediyesi Başkanı Sayın Fethi YAŞAR destekleriyle düzenlenen EGEM iftarı 05.06.2018 Salı günü Yenimahalle Belediyesi İlk Adım Salonunda gerçekleştirildi. EGEM Platformu tarafından düzenlenen iftara Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Sayın Cengiz ALTINKAYA, Eski Aydın Milletvekili Sayın Ahmet ERTÜRK, Eski Kütahya Milletvekili Sayın Prof.Dr. Alim IŞIK, Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR, Merkez Valisi Şerif YILMAZ, Emekli Müsteşar hemşerimiz Sayın Neşet ADALI, EGEM Platformu oluşturan derneklerin Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda Egeli hemşerimiz katıldı.

 

EGEM Platformunun iftarı Egem Platformu Dönem Başkanı ve İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Yasin AKSU’nun açılış konuşması ile başladı. Sayın AKSU açılış konuşmasında Ankara’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerin oluşturduğu EGEM Platformu tarafından Yenimahalle Belediyesinin destekleri ile düzenlenen EGEM İftarında Egeli hemşerilerimizle birlikte olmaktan mutlu olduğunu, Egeli hemşerilerimizin birlik ve beraberliğinin bu tür etkinliklerle artırmak istediklerini, amaçlarının Egeli olma birinci ve birlikteliğini yaşamak olduğunu, bugün burada birlikteliğimizi Egeli hemşerimiz Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR’ın büyük katkı sağladığını ve Sayın Başkanın her zaman yanımızda olduğunu ve bu nedenle teşekkürü hak ettiğini söyledi.

 

Sayın AKSU konuşmasının sonunda Egem platformu olarak Mustafa Kemal ATATÜRK’ün gösterdiği ilkeler doğrultusunda hareket ettiklerini, ülkemizin gelişmesi ve çağdaş ülkeler seviyesine çıkması için çalıştıklarını, bu düşünceden vazgeçmeyeceklerini ifade ederek iftar etkinliğimizin düzenlenmesinde büyük katkı sağlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR’ı ve iftarımıza katılan egeli hemşerilerimizi teşekkür etti. Egem Platformu Dönem Başkanı Sayın Yasin AKSU’nun konuşmasından sonra Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR söz aldı. Sayın Fethi YAŞAR konuşmasında Egeli hemşerilerimizle iftarda birlikte olmaktan mutlu olduğunu, ege insanının bu ülkenin çimentosu olduğunu, hakettiği yere gelmesini, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çizdiği hedef doğrultusunda çalıştıklarını onun yol göstericiliğinden aydınlandığını, birbirimizi kırmadan, ayırmadan bu ülkede yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini bu mübarek ayda yapılan ibadetlerimizin Türk ve İslam alemine barış ve huzur getirmesini temennisinde bulunarak herkesin yaklaşan Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını şimdiden kutlayarak konuşmasını bitirdi.

 

Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR’ın konuşmasından sonra Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Sayın Cengiz ALTINKAYA söz aldı. Sayın ALTINKAYA konuşmasında Ramazan ayın da bu mübarek ayda hemşerilerimizle birlikte olmaktan mutlu olduğunu, ülkemizin, Egeli hemşerilerimizin birlikteliğini artırılması için düzenlenen bu iftarda emeği geçenleri ve Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR’ı teşekkür etti. Sayın ALTINKAYA konuşmasının devamında Sayın Belediye Başkanı bu salonu herkesin kullanımına açtığını bu durumun doğru bir davranış olduğunu bu nedenle de Sayın Başkanının ayrıca teşekkürü hakettiğini, ülkemizin gelişmesi, çağdaş ülkelerle yarışmasını hepimizin istediğini, bunun için ATATÜRK’ün gösterdiği ilkeler ışığında hareket etmeleri gerektiğini bu yolun doğru bir yol olduğunu söyledi. Sayın ALTINKAYA konuşmasının sonunda Egeli hemşerilerimizi buluşturan Egem Platformu yöneticilerine, Yenimahalle Belediye Başkanına teşekkür etti. Egem Platformunun düzenlediği iftar etkinliği hemşerilerimizin dağılması ile saat 21:30 da sona erdi.

 

Yönetim Kurulu

Nazilli Belediyesi Bisiklet Takımını Karşıladık.
Öğrencilerimize Yönelik İftar Yemeği Düzenlendi.
Egem Platformundan Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi Yaşar'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Aydin İli Yöresel Ürünler ve Ot Pazarı
Geleneksel Aydınlılar Gecesi Yapıldı.


efeler.org
Web
ANKARA
ANKARA ANKARA